Menu

Jak wyglądają długoterminowe pożyczki w instytucjach pozabankowych?

Ze względu na wygodną spłatę pożyczki długoterminowe cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Nie ma żadnych problemów z ich uzyskaniem, ponieważ większość formalności można załatwić przez Internet, bez wychodzenia z domu. Z powodzeniem konkurują one obecnie z chwilówkami, które dotychczas były flagowym produktem instytucji pozabankowych. Aby uzyskać pożyczki długoterminowe, trzeba mieć dowód osobisty, stały adres zamieszkania, a także polskie obywatelstwo. To wystarczy, aby ubiegać się o to dodatkowe zobowiązanie finansowe pozwalające na podreperowanie domowego budżetu.

Okres spłaty w pożyczkach długoterminowych

Pożyczkę długoterminową można zaciągnąć na kilka miesięcy lub kilka lat. Firmy pozabankowe zezwalają na spłatę przez kilka lat jedynie w przypadku bardzo dużych sum. W pozostałych przypadkach raty rozkładane są w dogodny sposób na kilka miesięcy tak, aby pożyczkobiorca nie miał problemów ze spłatą pożyczki długoterminowej. Lepiej spłacać pożyczkę przez większą ilość miesięcy niż obawiać się o konieczność przesuwania kolejnych terminów spłaty, ze względu na brak funduszy. To zwykle wiąże się z dodatkowymi kosztami, dlatego warto wszystko płacić terminowo. Wydłużając okres spłaty, być może zapłacimy za zaciągniecie pożyczki więcej, ale przynajmniej nie będziemy mieli problemów ze spłatą.

Po podpisaniu umowy z bankiem, pożyczkobiorca otrzyma harmonogram spłat, których należy bezwzględnie przestrzegać, aby uniknąć problemów. Jeżeli nie chcemy, aby do pożyczki długoterminowej zostały doliczone dodatkowe koszty, warto trzymać się ustalonych terminów. Pieniądze należy regularnie przelewać na wskazany rachunek bankowy firmy pożyczkowej. Najłatwiej jest zrobić zlecenie stałe z banku. Dzięki temu nie będzie musieli obawiać się, że zapomnimy o kolejnej racie. Wszystko będzie szło jak w zegarku, a terminowe spłaty staną się faktem i długo będzie spłacany regularnie. Warto podkreślić, że pożyczki długoterminowe można również spłacić wcześniej. Nie zapłacimy wtedy ani prowizji, ani odsetek za to. Po prostu wcześniej pozbędziemy się długu, który zaciągnęliśmy. Na pewno dla wielu osób będzie to duża ulga, że nie będą mieli w swoim posiadaniu już żadnego zobowiązania finansowego. W końcu nikt nie chce mieć niespłaconych zobowiązań finansowych.

Kto może ubiegać się o pożyczki długoterminowe?

Produkty finansowe oferowane przez parabanki, w tym pożyczki długoterminowe przeznaczone są dla osób pełnoletnich. Trzeba być również obywatelem polski oraz mieć stałe miejsce zameldowania, aby móc się o nie ubiegać. Należy także spełnić warunek dotyczący zdolności do czynności prawnych. Pożyczka zostanie nam przyznana, gdy instytucja pozabankowa uzna, że będziemy w stanie ją spłacić. W większości przypadków nie otrzymamy pożyczki długoterminowej, jeżeli nie mamy jakiegokolwiek dochodu. Jest to zabezpieczenie firmy pozabankowej przed tym, że zostaną przez spłaty zobowiązania, jakie zostało zaciągnięte.

Wystarczy, że powyższe kryteria zostaną spełnione, a pożyczki długoterminowe na pewno staną się naszą własnością.